Mesaj Scris de Alex Velea Lun Iun 27, 2011 12:53 pm

• Half Lenght: 6 min
• Difficulty Level : Word Class
• Game Speed: Fast
• Keeper Difficulty Level: Word Class
• Daca se dovedeste ca jucatorul gazda ( adica cel care hosteaza meciul ) nu a avut setarile cerute , pierde meciul cu 3-0.
• Cornerul (out-ul) executat direct în careul de 0-6 metri - Interzis
• Corner executat direct pe bară/ poartă - Interzis
• Q+W din jumătatea proprie - Interzis
• A+D din jumătatea proprie - Interzis
•Inceperea de la mijlocul terenului (la începutul primei sau celei de-a doua reprize , sau după primirea unul gol) se începe cu pasă în spate - Obligatoriu
•Incalcarea oricareia dintre regulile de mai sus DE DOUA ORI va duce la pierderea meciului cu 3 - 0 de catre jucatorul care greseste. Daca o regula este incalcata o singura data, si din aceasta incalcare este avantajat pe tabela de scor cel care comite infractiunea,se anuleaza golul respectiv, obtinut fraudulos si 10% warn.
• Este interzisă tragerea de timp, prin aceasta înţelegându-se pasele repetate între fundaşi şi portar mai mult de 5 minute virtuale. Incalcarea acestei reguli va duce la pierderea meciului cu 3 - 0 de catre jucatorul care greseste.
•Este interzis executarea out-ului de tusa in afara razei vizuale.Daca se dovedeste prin printscreen ca ati executat out-ul
in modul mentionat mai sus,la prima abatere ve-ti primi warn 10%,la a 2 a abatere ve-ti pierde meciul cu 3-0.

Intreruperi de joc :

•In cazul intreruperii unui meci din cauza conexiunii mai slabe,meciul se va relua din minutul in care a ramas.Spre exemplu meciul se intrerupe in minutul 50 trebuie sa mai jucati 40 de minute.
• In cazul in care sunteti intr-o faza de gol sau adversarul are un jucator eliminat se va relua faza.Este obligatoriu dovezi clare pentru a se relua faza.Daca de exemplu faza de gol este foarte clara se va primi gol din oficiu.Spre exemplu un jucator ramane cu poarta goala din 2 m se va acorda gol din oficiu.
• In cazul in care un jucator iese intentionat din meci va fi advertizat sau chiar sanctionat .